Regulátory pro vytápění

Co je regulátor teploty?

Regulátor teploty je moderní elektronické zařízení, které vám umožňuje rychle a přesně řídit teplotu v místnostech v závislosti na denní době, tepelných ziscích a ztrátách místnosti a dle preferencích uživatele. Díky regulaci teploty se naučíte, jak získanou tepelnou energii efektivně využít a to jak ve svém domě, administrativní budově nebo budově pro komerční či veřejné využití. Esteticky designovaná zařízení se vyznačují množstvím dostupných funkcí, které poskytují flexibilní řešení a rozmanité nastavení pracovních parametrů tak, aby vyhovovaly potřebám investora.

Komu jsou určeny regulátory teploty?

Moderní regulátory teploty jsou určeny pro všechny, kdo si chtějí zajistit úplný tepelný komfort ve svém domě a hlavně snížit stávající náklady za vytápění. Velký výběr regulátorů zaručuje zhotovení každé instalace v závislosti na potřebách realizace.

Jaké jsou výhody regulátorů teploty?

Instalace regulátorů teploty má řadu výhod. Tady jsou ty nejdůležitější.

VĚTŠÍ TEPELNÝ KOMFORT
VĚTŠÍ TEPELNÝ KOMFORT – v místnostech je optimální teplota bez ohledu na venkovní počasí a teplotu, protože parametry si můžete kdykoliv upravit a přizpůsobit aktuálním potřebám.
NIŽŠÍ NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ
NIŽŠÍ NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ – moderní automatizace umožňuje výrazně snížit účty za vytápění místností bez ohledu na účel budovy nebo její velikost.
POHODLNÉ ŘÍZENÍ TOPNÉHO SYSTÉMU
POHODLNÉ ŘÍZENÍ TOPNÉHO SYSTÉMU – díky elektronickým regulátorům teploty můžete neustále kontrolovat provozní parametry instalace z pohodlí obývacího pokoje, aniž byste museli jít do kotelny.
VZDÁLENÁ KONTROLA
VZDÁLENÁ KONTROLA – přes aplikaci eModul můžete ovládat vytápění mobilem mimo váš domov, odkudkoli a 24 hodin denně.
EFEKTIVNÍ PROVOZ INSTALACE
EFEKTIVNÍ PROVOZ INSTALACE – inteligentní management vytápění umožňuje racionální využívání tepelné energie, díky čemuž nedochází k nadměrnému využívání prvků systému a ty pak fungují déle a efektivněji.
PŘIZPŮSOBENÍ POTŘEBÁM RŮZNÝCH TYPŮ BUDOV
PŘIZPŮSOBENÍ POTŘEBÁM RŮZNÝCH TYPŮ BUDOV – velký výběr zařízení a četné možnosti konfigurace umožňují snadný výběr potřebných prvků v závislosti na velikosti budovy, účelu, počtu místností, možnosti montáže a uspořádání místností.

Jak vybrat správný regulátor teploty?

Naše nabídka regulátorů teploty je velmi rozsáhlá. To vám umožňuje vybrat si systém, který vyhovuje vašim potřebám. Chcete-li pečlivě vybrat regulátory, aby vyhovovaly vašim potřebám a typu vaší topné instalace, musíte si zvážit několik důležitých hledisek.

5 hledisek, které je třeba zvážit před výběrem zařízení:

 1. Typ regulace
 2. Počet zdrojů tepla v instalaci: jeden nebo několik
 3. Místo ovládání: kotelna, místnost nebo na dálku
 4. Preferovaný způsob instalace
 5. Prioritní funkce

FAQ

Jaká základní zařízení jsou zahrnuta v systému řízení vytápění?

Vše závisí na tom, o jakém typu topného systému uvažujeme. Provoz podlahového vytápění se výrazně liší od radiátorového nebo smíšeného vytápění. Systém je řízen prostřednictvím komunikace mezi následujícími zařízeními:

 • Hlavní (nadřazené) zařízení z úrovně, kterého můžete měnit provozní parametry,
 • Měřicí zařízení (prostorová čidla nebo termostaty instalované v jednotlivých místnostech, které neustále měří teplotu v zónách a přenášejí tyto informace do hlavního zařízení),
 • Výkonné zařízení (v případě radiátorového vytápění se jedná o instalované elektrické pohony, které v závislosti na měření teploty uzavírají nebo otevírají ventil radiátoru).

Co je regulace topení?

Řízení topného systému zahrnuje optimální výběr provozních parametrů s cílem dosáhnout rovnováhy mezi tepelnou pohodou a náklady na vytápění. Automatizace vytápění umožňuje průběžnou úpravu parametrů v souladu s preferencemi uživatele. Navíc díky dostupným harmonogramům si zákazník může předem naplánovat, jaká teplota bude v jednotlivých zónách a to dle hodin jednotlivých dní v týdnu. Rozvrhy lze nastavit až 7 dní předem. Při tomto řešení se provozní parametry instalace upraví v souladu s nastaveními automaticky, tj. bez zásahu uživatele.

V jakých budovách může být instalován řídicí systém vytápění?

Systémy tepelného hospodářství jsou sady zařízení, které lze instalovat do každého objektu bez ohledu na jeho velikost, účel nebo jiné provozní parametry. Dostupné jsou drátové i bezdrátové instalační systémy, takže je lze instalovat bez stavebních úprav a nákladné rekonstrukce celé stávající instalace. Velkou výhodou regulátorů teploty je jejich univerzální, jednoduchý design a barvy, díky nimž dobře zapadnou do klasického i moderního uspořádání místností. Jednoduchá obsluha systému umožňuje jeho řízení téměř každému.

Jak regulace vytápění ovlivňuje úspory?

Automatizace vytápění byla navržena tak, aby umožnila výrazné snížení nákladů na vytápění. Samotná výše úspor závisí na tom, jak bude systém využíván.

Úspory lze dosáhnout každodenními návyky, jako jsou:

 1. Rozdílné teploty v místnostech v závislosti na jejich účelu.
 2. Snížení teploty před spaním.
 3. Udržování kontrolní teploty (temperování) v nepoužívaných místnostech.
 4. Zavírání dveří mezi místnostmi s různými teplotními parametry.
 5. Snížení teploty, když je budova prázdná.

Naruší instalace systému design interiéru?

Regulátory teploty jsou estetická zařízení dostupná v bílé nebo černé barvě. Velkou výhodou jsou jejich malé rozměry, díky kterým jsou zařízení velmi diskrétní. Designéři TECH Controllers se starají o to, aby zařízení určená pro vnitřní instalaci byla vizuálně přepracována. Pokojové termostaty dostupné v naší nabídce jsou vybaveny přehlednými elektronickými displeji a v závislosti na modelu i dotykovými tlačítky. Díky své přiměřené velikosti vypadají dobře na zdi.

Dá se systém ovládat na dálku?

Možnost dálkového ovládání vytápění závisí na zvolené řídící jednotce. Zařízení s vestavěným WiFi modulem, (např. Sinum, WiFi 8S, série L-X, L-4X…) jsou navržena tak, aby uživateli poskytla správu instalace na dálku. Vše, co musíte udělat, je stáhnout si bezplatnou aplikaci eModul, která je dostupná pro iOS i Android. Pro každé hlavní zařízení obsahuje návod informace, zda je dostupná možnost dálkového ovládání a za jakých podmínek.