Podlahové vytápění

Co je inteligentní systém řízení podlahového vytápění?

Jedná se o moderní řešení, které umožňuje dosáhnout optimální teploty v místnostech s podlahovým vytápěním a rozumně hospodařit s energií. Hlavními prvky systému podlahového vytápění jsou: centrální jednotka, pokojová čidla nebo termostaty instalované v jednotlivých místnostech a termoelektrické pohony instalované v rozdělovači.

Komu jsou určeny regulace podlahového vytápění?

Komplexní systémy řízení podlahového vytápění jsou určeny k instalaci v obytných i komerčních budovách. Regulace podlahového topení lze instalovat do již obydlených objektů bez výraznějších zásahů do instalace. Je to možné díky dostupným bezdrátovým systémům, které nevyžadují kabeláž.

Jaké jsou výhody regulátorů podlahového vytápění?

VYSOKÝ TEPELNÝ KOMFORT
VYSOKÝ TEPELNÝ KOMFORT – díky regulaci můžete měnit teplotu v místnostech v závislosti na vašich preferencích, denní době a aktivitách členů domácnosti. To vám umožní vyhnout se přehřívání nebo nedostatečnému vytopení místností.
ÚSPORA ENERGIE
ÚSPORA ENERGIE – úprava provozních parametrů regulace podlahového vytápění umožňuje racionální využití vyrobeného tepla. Když je objekt prázdný, můžete změnit provozní parametry a tím výrazně snížit náklady na vytápění.
JEDNODUCHÁ OBSLUHA
JEDNODUCHÁ OBSLUHA – k ovládání všech vstupů se používá nadřazené zařízení. V místnostech můžete upravovat nastavenou teplotu z ovládacího panelu namontovaného na stěně.
POČET FUNKCÍ
POČET FUNKCÍ – podlahové regulace jsou technologicky velmi vyspělá zařízení. V závislosti na zvoleném modelu naleznete různé provozní programy, které umožňují optimálně regulovat teplotu, jakož i doplňkové funkce (např. rozšíření systému o řízení směšovacího ventilu).
SNADNÁ INSTALACE
SNADNÁ INSTALACE – centrální jednotku lze namontovat na DIN lištu. Kromě drátových systémů jsou dostupné i bezdrátové systémy, které řeší problematiku elektropřípravy.
DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ PRACOVNÍCH PARAMETRŮ
DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ PRACOVNÍCH PARAMETRŮ – výběrem drátového nebo bezdrátového systému s možností ovládání přes internet může uživatel ovládat a upravovat provozní parametry odkudkoli a kdykoli během dne díky aplikaci eModul.

Jak připojit regulátor k podlahovému vytápění?

Způsob instalace drátového systému podlahového vytápění se liší od instalace bezdrátového řešení. Aby se zajistil správný provoz systému, jeho připojení musí být svěřeno kvalifikovanému instalatérovi. Instalace kabeláže je usnadněna přesným označením konektorů.

OČEMI ODBORNÍKA

Naše podlahové systémy dobře zapadají do konceptu inteligentní domácnosti. V současnosti nabízíme několik řad podlahových regulací, které se liší počtem a typem dostupných funkcí, způsobem instalace a designem. Jeden řídicí systém podlahového vytápění standardně podporuje 8 topných zón, ale nabízíme také sérii 10, která podporuje až 10 zón (místností).

Jak vybrat vhodný termostat pro podlahové topení?

Při výběru termostatu pro podlahové topení je třeba zvážit několik věcí. Je třeba se ujistit, že termostat je kompatibilní s topnou instalací, centrální jednotkou nebo typem termoeletrických ventilů, které máte. Dalším důležitým aspektem jsou funkce, které jsou pro vás důležité. Možná potřebujete individuální regulování teploty v jednotlivých místnostech, časové programování nebo vzdálený přístup? Vyberte si termostat, který nabízí funkce vyhovující vašim potřebám. Pokud potřebujete pomoc s výběrem správného systému, kontaktujte nás.

Jaká zařízení jsou součástí systému podlahového vytápění?

Každý, z komerčně dostupných systémů TECH Controllers, se skládá ze základních prvků (potřebných pro efektivní provoz systému) a doplňkových prvků, které zvyšují jeho funkčnost.

Mezi základní prvky systému patří:

  • Centrální jednotka, tzn. regulace k ovládání termoelektrického ventilu,
  • Pokojové termostaty nebo snímače (drátové, bezdrátové, na baterie, na 230 V, do rámečku, dvoustavové, pod omítku, nadomítkové…),
  • Termoelektrické pohony instalované na rozdělovači.

Mezi volitelné vybavení patří mimo jiné: kontrolní panel, internetový modul a opakovač signálu…

Dá se podlahové topení ovládat na dálku?

Podobně jako jiné druhy vytápění, i podlahové vytápění lze efektivně řídit online pomocí moderní aplikace eModul nebo Sinum. Umožňuje vám neustále kontrolovat a upravovat teplotu a další provozní parametry zařízení odkudkoli na Zemi. pokud v hlavním ovladači není zabudován WiFi modul, sada musí obsahovat EU-505 nebo WiFi RS modul. Bezplatnou aplikaci eModul nainstalujte do svého mobilního zařízení.

Je možné kombinovat radiátorové a podlahové topení?

Ano. Je to běžné řešení. V posledních letech se podlahové topení, například v koupelně nebo předsíni, často kombinuje s radiátory instalovanými v jiných místnostech v domě. I v jedné místnosti lze kombinovat i radiátorové a podlahové topení. Toto řešení umožňuje dosáhnout vyšší tepelné pohody v místnosti. Spojení dvou různých topných systémů v domě otevírá uživatelům nové možnosti. Systémy mohou být nakonfigurovány různými způsoby. Pochopitelně jednotlivé systémy budou mít různé potřeby související s rozšířením systému.

Jaká je optimální teplota pro podlahové topení?

Pokud byl daný bytový dům správně zateplený, k udržení komfortní teploty v každé místnosti stačí teplota podlahy 22-24 °C. Musíte také pamatovat na některá omezení. Např. v malé koupelně nemusí být na podlaze dostatek místa k tomu, aby se místnost vyhřála na vhodnou teplotu jen díky podlahovému vytápění. V takovém případě dobře funguje zavedení žebříkových radiátorů.

Stačí samotné podlahové topení?

Investory často zajímá, jak dlouho trvá, než se podlahové topení zahřeje a zda jeho montáž zajistí příjemnou teplotu v místnostech. Rostoucí zájem o podlahové topení ukazuje, že je vhodné zejména v nízkoenergetických stavbách. Stejně častým řešením je také kombinace podlahového vytápění s radiátorovým. Pokud je realizace v souladu s projektovou dokumentací, která dodržuje nejvyšší standardy, je možné dosáhnout provozních nákladů nízké. Velmi často se můžete setkat se situací, že v přízemí bytového domu je instalováno podlahové topení a v podkroví jsou instalovány radiátory.

Jak snížit účty za podlahové topení?

Účinnost systému podlahového vytápění lze zvýšit rozumným hospodařením s vytvořeným teplem. Moderní systémy podlahového vytápění od TECH Controllers se skládají z prvků, které mezi sebou efektivně komunikují v rámci dané instalace a zaručují nejlepší a hospodárné využití vyrobené energie. Patří sem drátová i bezdrátová zařízení, která fungují podle potřeb obyvatel. Zaručuje to tepelný komfort i úsporu. Instalací regulace podlahového topení může uživatel objevit nové možnosti řízení vytápění včetně ovládání instalací přes internet.

Kde je vhodné nainstalovat regulaci podlahového topení?

Regulaci pro řízení podlahového vytápění lze instalovat všude tam, kde je podlahové topení. Centrální jednotka je nejčastěji umístěna u rozdělovače nebo v kotelně. Vzhledem k rozměrům regulace je doporučeným řešením instalace do rozvodné skříňky nebo poličky u rozvaděče a umístit centrální jednotku do ní. Výkonná zařízení (termoelektrické pohony) jsou instalována na rozvaděči. V místnosti zůstává pouze instalace zařízení pro měření teploty (čidlo nebo pokojový termostat v závislosti na zvoleném systému - drátový nebo bezdrátový).

Je podlahové topení zdravé pro alergiky?

O podlahovém vytápění koluje mnoho mýtů. Jedním z nich je: podlahové topení škodí alergikům. Není to pravda. V první řadě je třeba si uvědomit, že pro zajištění zdraví a celkové tepelné pohody členů domácnosti je důležité systematicky udržovat teplotu na přiměřené úrovni. Dobře vyvážený systém nebude přehřívat podlahu a nebude způsobovat nepohodlí. Neexistují žádné důkazy, které by jednoznačně potvrdily negativní účinky podlahového topení na naše zdraví. Musíme připomenout četné výhody regulace podlahového vytápění – nastavení teploty v každé topné zóně, prakticky 24 hodin denně a úplné přizpůsobení potřebám členů domácnosti. Uživatel si může vybrat drátovou nebo bezdrátovou instalaci systému.

Vodní podlahové topení nebo elektrické podlahové topení?

Uživatel má právo výběru. Nelze jednoznačně říci, který systém je lepší. Každé řešení má své výhody a nevýhody. V případě elektrického vytápění je třeba počítat s mnohem vyššími provozními náklady. Pokud nevyužíváme obnovitelné zdroje energie, jako je fotovoltaika, pravidelně rostoucí ceny elektřiny skutečně zvýší náklady na vytápění. Také systém vodního podlahového vytápění má své nevýhody. Jeho instalaci však podporují nižší provozní náklady a možnost snadné spolupráce s různými zdroji TUV, včetně tepelného čerpadla. Ještě větších úspor lze dosáhnout řízením ohřevu TUV pomocí moderních regulací.