Radiátorové vytápění

Investice do bezdrátových WiFi regulaci radiátorového zónového vytápění spolu s elektrickými pohony ventilů radiátorů je zaručeně dobrá dlouhodobá investice ne jen proto, že zabezpečí dlouhodobě efektivní provoz topného systému, značné úspory provozních výdajů na topení, ale je to především tepelný komfort hlavně během noční a denní teplot. V neposlední řadě šetříte tím životní prostředí.

Celý systém radiátorového zónového vytápění je možné rozdělit na: 

  1. Řídící prvky
  2. Měřící prvky
  3. Ovládané prvky

 

1. Řídící prvky

Bezdrátové řídicí jednotky k ovládání elektrických pohonů ventilů radiátorů WiFi-8S, WiFi-8Smini, CS-8S, CS-8S WiFi, CS-16S a CS-16S WiFi umožňují kontrolu a nastavení parametrů vytápění až v 8-mi nebo 16-ti topných zónách budovy, ve kterých jsou na radiátorech instalovány elektrické pohony ventilů STT-868. S využitím bytového termostatu nebo teplotního čidla je možné pro každou zónu nastavit individuální provozní režim přímo z řídící jednotky. Správné naprogramována zónová regulace pro ovládání elektrických pohonů ventilů bude automaticky otevírat a zavírat ventil 24 hodin denně, 7 dní v týdnu podle potřeb uživatele tak, aby měl potřebnou teplotu v potřebném čase na tom správném místě. Tyto bezdrátové řídící jednotky umožňují jednoduché a intuitivní ovládání až 6 elektrických pohonů ventilů v každé zóně, které lze naprogramovat tak, aby pracovaly podle jednoho ze 6-ti harmonogramů nebo v režimu provozu: stálá teplota, teplota s časovým omezením. Inteligentní elektrické pohony ventilů správně řízené hlavní bezdrátovou regulací zajistí udržení optimální teploty v místnostech čímž získávají značnou výhodu oproti tradičním topným systémem budov. Regulace umožňuje ovládat i zdroj tepla (dává signál o potřebě topení) a to buď beznapěťovým výstupem (podobně jako drátový bytový termostat) nebo bezdrátově pomocí modulu spínacího kontaktu (podobně jako bezdrátový bytový termostat). Do každé zóny je možné připojit až 6 snímačů otevření okna. K hlavní regulaci je možné přiřadit i venkovní čidlo teploty a u dotykových regulaci další spínací kontakty (max. 6), které jsou buď připsány ke konkrétním zónám nebo pracují na základě časového harmonogramu (buď beznapěťový CS-MW-1 nebo napěťový CS-MW- 1-230V).

WiFi-8S, WiFi-8Smini, CS-8S WiFi a CS-16S WiFi umožňují internetový přístup

Internetový přístup a mobilní aplikace jsou "user-friendly", spřátelené technologie kterým jednoduše porozumíte. Kromě možnosti které nabízí i hlavní regulace pomocí internetu aplikace nabízí historii teplot na jednotlivé dny, týdny, měsíce a to i několik let dozadu. Každý člen rodiny může mít přístup do systému. Systém umožňuje vysílání emailových a sms zpráv v případě alarmu. Vyzkoušejte si na: emodul.eu, kde si vyberete jazyk a potom Testovací účet.

Žádné poplatky za služby internetového portálu

Nejen že mobilní aplikace emodi je zdarma, ale neplatíte žádné dodatečné poplatky ani za služby internetového portálu, zda za vysílané emailové a sms zprávy.

2. Měřící prvky

V každé zóně musí být instalován prostorový snímač teploty nebo bytový termostat (pokojový regulátor).

Na výběr je snímač prostorové teploty:

                                CS-C-8r                                       a nebo                                         CS-C-mini                                                                                        

 

Při bytových termostatech je možné si vybrat mezi:

                            CS-R-8b (2x AAA 1,5V)                               a nebo                                       CS-R-8z (230V)                                           

Tak snímač teploty, jakož i bytový termostat dávají informaci o aktuální prostorové teplotě pro řídící jednotku. Bytový termostat navíc umožňuje změnit teplotu přímo z jeho úrovně a to na stálou teplotu, nebo s časovým omezením. Prostřednictvím těchto prvků má uživatel možnost kontrolovat teplotu v jednotlivých místnostech (zónách) v závislosti na jejich určení a podle svých potřeb, denní nebo noční doby a zajistit tak tepelnou pohodu v jednotlivých zónách budovy a zároveň snížit náklady na vytápění.

V každé zóně může být kromě bytového termostatu / čidla teploty připojených až 6 snímačů otevření okna C-2n, který zaznamená otevření okna a řídicí jednotka pak buď okamžitě, nebo s časovým zpožděním zavírá / otvírá ventily na radiátorech.

  

            

K řídící jednotce lze připojit i čidlo venkovní teploty C-8zr, který má pouze informativní charakter pro uživatele o venkovní teplotě.

             

3. Ovládané prvky

Inteligentní bezdrátový elektrický pohon ventilu radiátoru STT-868 a STT-869 je velmi jednoduchý na inštaláciu.Je ovládaný na dálku prostřednictvím hlavní zónové řídící jednotky ve spolupráci s bytovým termostatem nebo snímačem teploty. Řídící jednotka v závislosti na nastavení pouze otevírá / zavírá ventil, nebo dynamicky mění jeho polohu v závislosti na teplotě v místnosti. Pohon ventilů STT-868 má klasický design, který se hodí do moderního i tradičního vybavení domu.

Dalším důležitým prvkem systému je prováděcí modul MW-1 (beznapěťový spínací kontakt) nebo MW-1-230V (napěťový spínací kontakt).