Hlavní regulátor

EU-L-8e

EU-L-8e

BEZDRÁTOVÝ REGULÁTOR PRO TERMOELEKTRICKÉ POHONY (8 ZÓN)

Pokojové termostaty napájené 230V

EU-R-8z

EU-R-8z

BEZDRÁTOVÝ POKOJOVÝ TERMOSTAT DVOUPOLOHOVÝ

Pokojové termostaty napájené 230V - bezdrátové

EU-F-8z

EU-F-8z

Bezdrátový dvoupolohový termostat
EU-R-8pz PLUS

EU-R-8pz PLUS

BEZDRÁTOVÝ POKOJOVÝ TERMOSTAT S MĚŘENÍM VLHKOSTI VZDUCHU NÁPÁJENÝ 230V

Pokojové termostaty bateriové - bezdrátové

EU-R-8 b

EU-R-8 b

BEZDRÁTOVÝ POKOJOVÝ TERMOSTAT DVOUPOLOHOVÝ
EU-R-8 bw

EU-R-8 bw

BEZDÁTOVÝ POKOJOVÝ TERMOSTAT DVOUPOLOHOVÝ (MĚŘENÍ VLHKOSTI VZDUCHU)
EU-R-8s PLUS

EU-R-8s PLUS

BEZDRÁTOVÝ POKOJOVÝ TERMOSTAT S MĚŘENÍM VLHKOSTI VZDUCHU
EU-R-8pb PLUS

EU-R-8pb PLUS

BEZDRÁTOVÝ POKOJOVÝ TERMOSTAT S MĚŘENÍM VLHKOSTI VZDUCHU

Pohony

STT-869

STT-869

BEZDRÁTOVÝ ELEKTRICKÝ POHON VENTILU

Přídavné moduly - příslušenství

EU-505

EU-505

INTERNETOVÝ MODUL / PŘÍDAVNÝ
EU-C-2n

EU-C-2n

BEZDRÁTOVÉ ČIDLO OTEVŘENÍ OKNA
EU-C-8 f

EU-C-8 f

BEZDÁTOVÉ PODLAHOVÉ TEPLOTNÍ ČIDLO
EU-i-1m

EU-i-1m

MODUL PRO SMĚŠOVACÍVACÍ VENTIL
EU-C-8 zr

EU-C-8 zr

BEZDRÁTOVÉ VENKOVNÍ TEPLOTNÍ ČIDLO
EU-RP-4

EU-RP-4

REPEATER SIGNÁLU (Opakovač signálu)
CS-RP-3

CS-RP-3

REPEATER SIGNÁLU (Opakovač signálu)
MWN-1

MWN-1

BEZDRÁTOVÝ SPÍNACÍ MODUL

Série 8

Nové funkce EU-L-8e

Od prosince 2018 je v nabídce pouze EU-L-8e s novými funkcemi:

  • spolupráce s maximálně 6 bezdrátovými spínacími moduly EU-MW-1 nebo EU-MW-1-230V (mohou plnit úlohu bezdrátového spínání zdroje tepla nebo čerpadla, případně pohonů v druhém rozdělovači, které není možné propojit drátově s CS-L-8E). Čerpadlo je možné přiřadit k určeným zónám,
  • topení a chlazení, což umožňuje připojit tepelné čerpadlo, které může automaticky přepínat režim topení a chlazení,
  • možnost výběru jednoho ze čtyř provozních režimů (běžný, dovolená, komfortní, ekonomický) umožňuje rychlé přepnutí do jednoho z vybraných režimů, který je programovaný individuálně pro každou zónu,
  • ovládání na základě ekvitermy (venkovní teploty) při připojení venkovního teplotního čidla (bezdrátového nebo drátového), což umožňuje vypnutí topení při nastavené venkovní teplotě,
  • možnost ovládání i pohonů, které jsou bezproudově otevřené NO (starší verze ovládala pouze pohony bezproudově zavřené – NC)

 


MOŽNÁ SESTAVA EU-L-8e

Bezdrátová regulace pro podlahové vytápění série 8 umožňuje flexibilní rozmístění všech prvků systému bez dodatečných stavebních úprav a, to i ve starších budovách, kde se na tuto možnost ve fázi projektu a výstavby nemyslelo.

Série 8 umožňuje nejen dálkové ovládání vytápění zón prostřednictvím internetu, (při připojení EU-505 Ethernet nebo WiFi RS), ale můžeme také ovládat  termoelektrické pohony pro podlahové vytápění (STT-230/2STT-230/2S, STT-230/2T), jako i  bezdrátové elektrické pohony pro radiátorový okruh (STT-869 nebo STT-868). Regulace tak umožňuje vytvořit okruh podlahového a okruh radiátorového vytápění. Podobně jako u jiných sérií, má výstup 230V na čerpadlo a beznapěťový výstup na ovládání topného zařízení, které se zapíná a vypíná na základě signálu o potřebě dotopení místnosti. Software umožňuje přiřadit čerpadlo ovládané z úrovně hlavní regulace ke konkrétním zónám a v případě nutnosti ovládání druhého čerpadla (např. pro radiátorový okruh). Novější regulace CS-L-8e umožňuje přiřadit  k jednotlivým zónám bezdrátový spínací modul  EU-MW-1 nebo MW-1-230V pro bezdrátové ovládání čerpadla nebo zdroje tepla, případně pohonů STT-230/2STT-230/2S, STT-230/2T) na vzdáleném rozdělovači, které není možné propojit drátově.

Regulace umožňuje vytvořit 8 zón, ve kterých je zaregistrovaný buď jen bezdrátové teplotní čidlo (EU-C-miniEU-C-8r) nebo pokojový termostat (EU-R-8b, EU-R-8b PLUS, EU-R-8 bwEU-R-8z) z úrovně, které je možné změnit teplotu – trvale nebo dočasně. Bezdrátové teplotní čidlo se zabudovaným snímačem vlhkosti EU-CL-mini zabezpečuje měření vlhkosti vzduchu v souladu s normou IP64.

Součástí systému může být i kontrolní panel EU-M-8n, který z jednoho místa umožňuje mít pod kontrolou všechny teploty (programovat, měnit teploty). Panel má zabudované čidlo pokojové teploty.

K celé sestavě je možné připojit i jiné bezdrátové prvky systému jako je: venkovní teplotní čidlo EU-C-8zr, čidlo otevření okna EU-C-2n, podlahové teplotní čidlo EU-C-8f, opakovač signálu EU-RP-4.

Venkovní teplotní čidlo umožňuje vypnout topení, v určených zónách, při dosažení námi nastavené teploty. Čidlo otevření okna zase umožňuje vypnutí topení s určitým zpožděním. Prostorová teplotní čidla reagují na teplotu místnosti a podlahová teplotní čidla kontrolují maximální a minimální teplotu otopné vody v podlaze. Konstrukce budovy o 8 zónách vytváří překážky pro šíření signálu nebo může být signál jednoduše rušený a zde sehrává důležitou úlohu opakovač signálu EU-RP-4. Opakovače můžete navzájem propojit a vytvořit tak řetěz, který Vám potřebný signál přenese tam, kde ho potřebujete.

V případě, že potřebujete upravovat teplotu otopné podle venkovní teploty (ekvitermní křivky), regulace umožňuje připojit přes RS komunikaci i podřízený modul pro směšovací ventil a jeho čerpadlo EU-i-1m nebo regulátor pro směšovací ventil EU-i-1. Všechny parametry jsou nastavované přímo z hlavní regulace CS-L-8e a v případě připojení internetového modulu má uživatel možnost náhledu a změny všech parametrů přes mobilní aplikaci.

 

Funkce:

Možnost obsluhy max. 22 termoelektrických pohonů pomocí 8 teplotních čidel EU-C-mini, EU-C-8r nebo pokojových termostatů EU-R-8b a EU-R-8z nebo EU-R-8k:
     – 3 prostorová teplotní čidla mají možnost obsluhy až 12 pohonů (každé max. pro 4 pohony)
     – 5 prostorových teplotních čidel má možnost obsluhy až 10 pohonů (každé max. pro 2 pohony)


• možnost ovládání bezdrátových elektrických radiátorových pohonů STT-868 / STT-869 (6 kusů na zónu)
• jeden výstup 230V na čerpadlo
• beznapěťový výstup (např. pro ovládání vytápěcího zařízení)
• možnost připojení bezdrátového ovládacího panelu EU-M-8e
 možnost připojení EU-505 Ethernet nebo WiFi RS pro inteligentní řízení vytápěcí soustavy pomocí Smartfónu, tabletu, počítače
• možnost připojení modulu směšovacího ventilu EU-i-1 nebo EU-i-1m
• možnost aktualizace software pomocí USB
 možnost připojení bezdrátového čidla otevření okna
 možnost připojení bezdrátového podlahového teplotního čidla EU-C-8f
 možnost připojení bezdrátového venkovního teplotního čidla EU-C-8zr

 

NOVÉ Funkce EU-L-8e:

• spolupráce s maximálně 6 bezdrátovými spínacími moduly MW-1 nebo MW-1-230V (mohou plnit úlohu spínání zdroje tepla nebo čerpadla), které lze přiřadit k určeným zónám
• topení a chlazení, což umožňuje připojit tepelné čerpadlo, které může automaticky přepínat z režimu topení na chlazení
• možnost výběru jednoho ze čtyř provozních režimů (běžný, dovolená, komfortní, ekonomický)
• ovládání na základě ekvitermy (venkovní teploty) při připojení venkovního teplotního čidla (drátového nebo bezdrátového)
• možnost ovládání i pohonů, které jsou bezproudově otevřené NO

Poznámka: nová regulace nespolupracuje se starším softwarem EU-M-8, je potřebné objednávat EU-M-8n