Hlavní regulátor

EU-L-8e

EU-L-8e

BEZDRÁTOVÝ REGULÁTOR PRO TERMOELEKTRICKÉ POHONY (8 ZÓN)

Pokojové termostaty napájené 230V

EU-R-8z

EU-R-8z

BEZDRÁTOVÝ POKOJOVÝ TERMOSTAT DVOUPOLOHOVÝ

Pokojové termostaty bateriové - bezdrátové

EU-R-8 b

EU-R-8 b

BEZDRÁTOVÝ POKOJOVÝ TERMOSTAT DVOUPOLOHOVÝ
EU-R-8 bw

EU-R-8 bw

BEZDÁTOVÝ POKOJOVÝ TERMOSTAT DVOUPOLOHOVÝ (MĚŘENÍ VLHKOSTI VZDUCHU)

Pohony

STT-869

STT-869

BEZDRÁTOVÝ ELEKTRICKÝ POHON VENTILU
STT-868

STT-868

BEZDRÁTOVÝ ELEKTRICKÝ POHON VENTILU

Přídavné moduly - příslušenství

EU-505

EU-505

INTERNETOVÝ MODUL / PŘÍDAVNÝ
EU-MW-1

EU-MW-1

BEZDRÁTOVÝ VYKONÁVACÍ MODUL
EU-C-2n

EU-C-2n

BEZDRÁTOVÉ ČIDLO OTEVŘENÍ OKNA
EU-C-8 f

EU-C-8 f

BEZDÁTOVÉ PODLAHOVÉ TEPLOTNÍ ČIDLO
EU-i-1m

EU-i-1m

MODUL PRO SMĚŠOVACÍVACÍ VENTIL
EU-C-8 zr

EU-C-8 zr

BEZDRÁTOVÉ VENKOVNÍ TEPLOTNÍ ČIDLO
EU-RP-4

EU-RP-4

REPEATER SIGNÁLU (Opakovač signálu)
CS-RP-3

CS-RP-3

REPEATER SIGNÁLU (Opakovač signálu)

Série 8

Nové funkce CS-L-8e

Od prosince 2018 je v nabídce už jen CS-L-8e s novými funkcemi:

  • spolupráce s maximálně 6 bezdrátovými spínacími moduly MW-1 nebo MW-1-230V (mohou plnit úlohu bezdrátového spínání zdroje tepla nebo čerpadla, případně pohonů v druhém rozdělovači, které není možné propojit drátově s CS-L-8E). Čerpadlo je možné přiřadit k určeným zónám,
  • topení a chlazení, což umožňuje připojit tepelné čerpadlo, které může automaticky přepínat režim topení a chlazení,
  • možnost výběru jednoho ze čtyř provozních režimů (běžný, dovolená, komfortní, ekonomický) umožňuje rychlé přepnutí do jednoho z vybraných režimů, který je programovaný individuálně pro každou zónu,
  • ovládání na základě ekvitermy (venkovní teploty) při připojení venkovního teplotního čidla (bezdrátového nebo drátového), což umožňuje vypnutí topení při nastavené venkovní teplotě,
  • možnost ovládání i pohonů, které jsou bezproudově otevřené NO (starší verze ovládala pouze pohony bezproudově zavřené – NC)

Poznámka: nová regulace nespolupracuje se starším softwarem CS-M-8 je potřebné objednávat CS-M-8e

 

MOŽNÁ SESTAVA CS-L-8e

Bezdrátová regulace pro podlahové vytápění série 8 umožňuje flexibilní rozmístění všech prvků systému bez dodatečných stavebních úprav a, to i ve starších budovách, kde se na tuto možnost ve fázi projektu a výstavby nemyslelo.

Série 8 umožňuje nejen dálkové ovládání vytápění zón prostřednictvím internetu, (při připojení  CS-507 Ethernet nebo WiFi RS), ale můžeme také ovládat  termoelektrické pohony pro podlahové vytápění (STT-230/2STT-230/2S), jako i  bezdrátové elektrické pohony pro radiátorový okruh (STT-869 nebo STT-868). Regulace tak umožňuje vytvořit okruh podlahového a okruh radiátorového vytápění. Podobně jako u jiných sérií, má výstup 230V na čerpadlo a beznapěťový výstup na ovládání topného zařízení, které se zapíná a vypíná na základě signálu o potřebě dotopení místnosti. Software umožňuje přiřadit čerpadlo ovládané z úrovně hlavní regulace ke konkrétním zónám a v případě nutnosti ovládání druhého čerpadla (např. pro radiátorový okruh). Novější regulace CS-L-8E umožňuje přiřadit  k jednotlivým zónám bezdrátový spínací modul  MW-1 nebo MW-1-230V pro bezdrátové ovládání čerpadla nebo zdroje tepla, případně pohonů (STT-230/2STT-230/2S) na vzdáleném rozdělovači, které není možné propojit drátově.

Regulace umožňuje vytvořit 8 zón, ve kterých je zaregistrovaný buď jen bezdrátové teplotní čidlo (CS-C-mini,CS-C-8r) nebo pokojový termostat (CS-R-8bEU-R-8b PLUSEU-R-8 bwCS-R-8z) z úrovně, které je možné změnit teplotu – trvale nebo dočasně. Bezdrátové teplotní čidlo se zabudovaným snímačem vlhkosti EU-CL-mini zabezpečuje měření vlhkosti vzduchu v souladu s normou IP64.

Součástí systému může být i kontrolní panel CS-M-8, který z jednoho místa umožňuje mít pod kontrolou všechny teploty (programovat, měnit teploty). Panel má zabudované čidlo pokojové teploty.

K celé sestavě je možné připojit i jiné bezdrátové prvky systému jako je: venkovní teplotní čidlo CS-C-8zr, čidlo otevření okna EU-C-2n, podlahové teplotní čidlo CS-C-8f, opakovač signálu CS-RP-3 nebo EU-RP-4.

Venkovní teplotní čidlo umožňuje vypnout topení, v určených zónách, při dosažení námi nastavené teploty. Čidlo otevření okna zase umožňuje vypnutí topení s určitým zpožděním. Prostorová teplotní čidla reagují na teplotu místnosti a podlahová teplotní čidla kontrolují maximální a minimální teplotu otopné vody v podlaze. Konstrukce budovy o 8 zónách vytváří překážky pro šíření signálu nebo může být signál jednoduše rušený a zde sehrává důležitou úlohu opakovač signálu CS-RP-3 nebo EU-RP-4. Opakovače můžete navzájem propojit a vytvořit tak řetěz, který Vám potřebný signál přenese tam, kde ho potřebujete.

V případě, že potřebujete upravovat teplotu otopné podle venkovní teploty (ekvitermní křivky), regulace umožňuje připojit přes RS komunikaci i podřízený modul pro směšovací ventil a jeho čerpadlo CS-i-1m  nebo regulátor pro směšovací ventil CS-i-1. Všechny parametry jsou nastavované přímo z hlavní regulace CS-L-7 a v případě připojení internetového modulu má uživatel možnost náhledu a změny všech parametrů přes mobilní aplikaci.